13 Eylül 2015 Pazar

Daha Hızlı Okuyun - Zaman KazanınHepiniz mutlaka bir yerlerde hızlı okuma kursları reklamını görmüşsünüzdür. Bu insanlar boşa kurs açmıyorlar ya. Hızlı okumanın elbet faydaları vardır. Özellikle sınava hazırlanan kişiler için faydaları oldukça fazla. Bu yazımızda hızlı okuma eğitimi ve faydaları üzerinde duracağım.

Hızlı okumayı yalnızca kitap okumayı hızlandıracağını düşünmeyin. Hızlı okumak paragraf sorularını çok daha çabuk çözmenizi, tüm derslerin sorularını ve cevap şıklarını çok daha çabuk bir şekilde okuyup anlamanızı sağlar. Bunun yanında derslere çalışmak için harcadığınız süreyi de kısaltır. Bu şekilde soruları çözme hızınızda da büyük bir ilerleme kat edebilirsiniz. Hızlı okuma çabucak okuyup hiçbir şey anlamamak değildir. Hızlı okuma eğitimlerinde okuma süresini kısaltacak eğitimlerin yanında okuduğunuzu anlamanızı sağlayacak eğitimler ve ölçme çalışmaları da yapılmaktadır. Bu yüzden kısa sürede en verimli çalışmayı yapmak ve zamanı en etkili şekilde kullanarak soruları doğru çözebilmek için hızlı okuma eğitimlerini öneriyorum.

Hızlı okuma eğitiminin birçok yolu var. Mesela en basitinden bir hızlı okuma kursuna gidersiniz. Veya bu konuda hazırlanmış birçok kitap da mevcut. Bunları kullanmanın da faydası olabilir. Fakat ben , sizlere kendimin de kullanmış olduğum Hızlı Okuma isimli uygulamayı önereceğim. Öncelikle uygulama ne yazık ki ücretli. Fakat ücretinin her kuruşuna değecek bir uygulama olduğunu söyleyebilirim. İçerisinde 12 farklı egzersiz çeşidi var ve seviye seviye zorlaşıyor. Etkinliklerin süresi giderek kısalıyor. Bu şekilde okuma süreniz de giderek kısalıyor. Etkinlikleri her gün 10 dakika yapmanız yeterli. Oyun oynar gibi okuma mı hızlanır demeyin oluyor. Dikkatiniz de artıyor okumanız da hızlanıyor. Ayrıca içerisinde çok sayıda okuma parçası var. Bunları okuyorken uygulama zaman tutarak kelime / dakika oranınızı hesaplıyor. Böylece ne kadar ilerlediğinizi görebiliyorsunuz.

Hızlı okumayı bu uygulamayı düzenli kullanarak öğrendim ve çok memnun kaldım. Sınavları çözme süremi kısaltan bir faktör de bu oldu. Ayrıca bunun için çok uzun zamanlar harcamaya hiç gerek yok. Telefonunuz sayesinde internet bile gerektirmeden istediğiniz yerde istediğiniz zaman günde 10 dakika ayırarak zamanınızı arttırabilirsiniz. Başarılar dilerim.