26 Haziran 2015 Cuma

Puan Hesaplama


Merhaba millet.
Bugün sizlere gireceğiniz ygs lys sınavlarının puanlarını hesaplayabileceğiniz ve bu puanlara göre geçmiş senelerde bu puanla kaçıncı sırada olacağınızı hesaplayabileceğiniz site ve uygulamalardan bahsedeceğim. Neden puan ve sıralamamı hesaplayayım derseniz hesapladığınız puanın hedefinizden ne kadar uzak olduğunu görmek sizi hırslandıracak ve motive edecektir. Sıralamanız hedefinize yaklaştıkça yaptığınız çalışmaların doğru yolda gittiğini anlayacak, azalma olması durumunda bir terslik olduğunu anlamanızı sağlayıp ders çalışmanızda değişikliğe gitmeniz gerektiğini hatırlatacaktır.


*sorubak.comSıralama belirtmediği için pek sık kullanmadığım fakat puan hesaplama konusunda başarılı bir site. Sade ve kullanışlı bir tasarımı var. Sadece puan hesaplama için birebir yalnız unutmayın ki puanlar değişkendir fakat önemli olan sıralamadır.

puan: 2/5

*parlakbirgelecek.comÖncelikle site kayıt olmadan puan filan hesaplamıyor, sıralama da göstermiyor. Bu işe ister istemez kıl oldum. Kayıt olmadım ama kullanan arkadaşlarım oldu ve anladığım kadarıyla puan ve sıralama alanında başarılı gözüküyor. Sitede ayrıca üniversite puanlarını da görebileceğiniz tercih robotu da bulunmakta.

puan: 4/5

*puanza.comPuanza hazırlık sürecinde sıkça kullanmış olduğum ve arkadaşlar arasında da popüler bir puan hesaplama sitesidir. Bünyesinde son 3 yılın istatistikleri de bulunduğu için ayrıca başarılı olduğunu söyleyebilirim. Sade bir tasarım, kolay kullanım ve hızlı hesaplama.

puan: 4/5

*birebir ygs lys hesaplamaBirebir ygs lys hesaplama bir site değil android uygulamasıdır. Uygulama sayesinde son 3 sene katsayıları ile puan ve sıralama hesaplayabilirsiniz üstelik telefonunuzdan ve internet dahi gerekmeden. Bunların yanında son güncelleme ile üniversite taban puanlarına ve sıralamalarına da ulaşabilirsiniz. Ayrıca yalnızca bu programda görmüş olduğum kaydetme özelliği ile netlerinizi tekrar tekrar girmek yerine bir kez girip kayıt edebilirsiniz. Mobil olması, internetsiz olması, kullanışlı ve yakın tahminler vermesi ile neredeyse bütün denemelerde kullandığım bir uygulama olmuştur. 
indirmek için tıklayınız

puan: 5/5Hiç yorum yok:

Yorum Gönder